طریقه ساخت نوشیدنی قمر برای ترک متادون

متاسفانه پس از 60 روز تحقیق درباره این نوشیدنی مدرک محکمی از پزشک دریافت نشده است

بعد از 60 روز تحقیق با سه کلینیک ترک اعتیاد تماس گرفیتم که پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردیم

در صورت استفاده از این نوشیدنی حتما باید دکتر ترک اعتیاد متادون شما مشورت شود.

 

استفاده از متادون از روش هاي درماني براي ترک اعتياد است که در کلينيک هاي ترک اعتياد به کار مي رود.

نظر دکتر در مورد کم کردن دوز متادون

دکتر سید رضا مهدوی
معمولا کم کردن این دوز در مدت – روز میتونه علایم نسبتا زیادی ایجادکنه . اگر اینطور شد حتما به پزشک مراجعه کنید وگرنه داروی خاصی احتیاج ندارین

مرتبط:

برای ترک تریاک چه بخوریم

 

سم‌زدایی با متادون چیست ؟
سم‌زدایی با متادون معمولاً تحت نظر متخصصین صورت می‌گیرد. در طول این دوره درمان هر زمانی كه شخص معتاد علائم خماری را تجربه كند به وی متادون داده می‌شود. این علائم عبارتند از عطسه ، خمیازه ، آبریزش چشم‌ها ، آبریزش بینی ، عرق شدید ، تب ، گشادی مردمك چشم‌ها ، دل‌پیچه ، حالت تهوع ، بدن درد ، رعشه و تندخویی .
پس از چندین هفته تنظیم میزان و مقدار استفاده و با وضعیت ثابت حال درمان‌جو، میزان متادون به تدریج كاهش می‌یابد. میزان كاهش متادون بستگی مستقیم به عكس‌العمل‌های جسمی شخص دارد. هدف استفاده از متادون نگهداری عوارض خماری در حد قابل تحمل ، برای درمان‌جوست

 

نظم مراجعه و مصرف
نظم مراجعه و مصرف متادون يکي از مهم ترين دلايل موفقيت درمان است.با اشاره به اين که نظم درماني باعث مي شود بدن به درمان با متادون عادت کند، تصريح مي کند: چنانچه متادون به صورت منظم مصرف نشود، اثر بسيار مخربي روي سلامت فرد مي گذارد.
به اين ترتيب معتادي که تحت درمان با متادون قرار مي گيرد، بايد در ۲ماه اول روزانه متادون را در مرکز دريافت کند، از ماه سوم اجازه دارد روزهاي تعطيل متادون را به منزل ببرد، ماه چهارم دارو را روزدرميان دريافت مي کند يعني يک روز در مرکز دريافت مي کند و يک روز مي برد. در ماه پنجم هفته اي ۲بار و در ماه ششم مي تواند دارو را هفتگي دريافت کند. در طول مدت درمان، از وي مرتب آزمايش گرفته مي شود تا درمانگر متوجه شود دارو را خورده يا خير.
گاهي فرد همزمان با مصرف متادون، موادمخدر هم مصرف مي کند و در اين صورت نظم مصرف مختل مي شود و درمانگر بايد روش هاي خاص ديگري به کار بگيرد. به عبارتي ارزش درماني داروي متادون در مصرف منظم و مستمر است و چنانچه فرد داروي خود را منظم مصرف نکند دچار مشکل جدي مي شود که نياز به مداخله مشاور و روان درمان است.

گاهي اطرافيان معتاد تصور مي کنند که مصرف متادون با موادمخدر تفاوتي ندارد و يا فرد معتاد را بابت ترک نکردن متادون سرزنش مي کنند. در صورتي که گاهي فرد نمي تواند آن را ترک کند و بهتر است او را با مصرف متادون در يک سطح ثابت نگه داريم تا او دوباره به مصرف موادمخدر روي نياورد.
اين کارشناس اعتياد دفتر پيشگيري از اعتياد سازمان بهزيستي تاکيد مي کند: بهتر است تصورات نادرست درباره ترک اعتياد را از ذهن خانواده ها پاک کنيم تا در درمان اعتياد موفق شويم.

مرتبط:

قرص b2

Share

3 دیدگاه برای “طریقه ساخت نوشیدنی قمر برای ترک متادون”

  1. سلام
    از یه عطاری معتبر صمغ مر mor بخرید و آن را آسیاب کنید و یگ گرم از اون رو با قهوه نسبتا غلیظ میل فرمایید….روزی سه وعده..‌با احترام H.H

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *